Toefl Dil Kursu

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Toefl Hakkında

TOEFL®, dünyadaki en geçerli İngilizce dil sınavıdır. Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130'dan fazla ülkede, 9000'den fazla kolej, üniversite ve kurum TOEFL® sonuçlarını kabul edilmektedir. 

TOEFL®’dan aldığınız sonuçlar, akademik İngilizce becerilerinizi kanıtlar. Bu amaçla, sınav, konuşma, dinleme, okuma ve yazma temel becerilerinizi birbiriyle ilişkili olarak ölçer ve şu alt becerileri de sınar:

  • Yeni bilgiyi analiz etmeniz (processing the new information)
  • Yeni bilgi ve var olan bilgi arasında bağlantı kurabilmeniz (making connections)
  • Yazılı ve sözlü özet yapabilmeniz (written and verbal summary)
  • Okuduğunuz veya dinlediğiniz metinler arasında karşılaştırma yapabilmeniz (comparing-contrasting listening and/or reading materials)
  • Dinlediğiniz metin hakkında konuşabilmeniz (commenting on listening material)
  • Okuduğunuz metin hakkında konuşabilmeniz (commenting on reading material)
  • Dinlediğiniz ve okuduğunuz metin arasında bağlantı kurmanız (using integrated skills to make connections)

Sınavda, tıpkı uluslar arası bir sınıfta yapacağınız gibi, bir ders kitabından alınan bir parçayı okur, bir anlatımı dinler ve ardından yanıt olarak konuşur veya yazı yazarsınız. Böylece temel dil becerileriniz birbiriyle ilişkili olarak değerlendirilir. TOEFL® %100 akademik sorulardan ve görevlerden oluştuğu için birçok üniversite TOEFL®’ı kayıt kabul kararları verirken geçerli sayar. 

Ayrıca, TOEFL® Programı, dünya genelindeki ülkelerde bir dizi burs, eğitim girişimi ve toplum programını desteklemektedir. Bu programlara dair ayrıntılı bilgiler için TOEFL® programı resmi sayfası olan ets.org takip edilebilir. Programın “Burslar ve Bağışlar Girişimi”, dünya çapındaki öğrenci ekiplerinin akademik hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için eğitim yardımı ve fırsatlar sunmayı hedeflemektedir. Fullbright Eğitim Komisyonu   (http://www.fulbright.org.tr/Default.aspx),             TOEFL-IBT puanınızla başvurabileceğiniz yurt dışında eğitim bursları arasında en tanınanıdır.

TOEFL® deneme sınavı için; http://www.ets.org/toefl/ibt/prepare/test_questions linkini takip edin.

Bu deneme sınavından alacağınız puan, gerçekten alabileceğiniz puanın çok altında olacaktır. Hedef puanınıza ulaşmanız, ancak uzman bir eğitim takımınca hazırlanmış çalışma programları ile elde edilebilir. TOEFL®’da hedeflediğiniz yüksek puanları almak istiyorsanız, Amerikan Kültür Dil Okulları Eskişehir Şubesi’ne gelin, görüşelim.

Top