Yds Dil Eğitimi

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Yds Hakkında Genel Bilgi

YDS’ye kendi kendinize veya online YDS kursları ile hazırlanmayı mı düşünüyorsunuz? Son yıllarda bu sınavın nasıl bir evrim geçirdiğine bakılırsa, uzman bir ekibin desteğiyle hazırlanmanın hedefinize erişmenizdeki payı daha iyi anlaşılabilir:

KPDS ve ÜDS gibi sınavlar, 2010 yılından itibaren büyük bir dönüşüm içine girdiler. Sadece soru yanıtlama teknikleriyle çözülebilecek sınavlar olmaktan uzaklaştılar ve okuduğunu anlama ve çıkarım yapma yeterliğinizi ölçen sınavlar haline geldiler. Paragraflarda pasajın tamamına yönelik sorular, çıkarım soruları, yazar görüşleri ve başlık soruları önem kazandı.

Bu sınavlarda başarılı olmanın koşulu, gramer (dil bilgisi) kurallarına hakim olmak ve çeşitli okuma materyalleri üzerinde “analiz ederek okuma” çalışmaları yapmaktır. “Ne kadar gramer çalışmalıyım”, “hangi konuları çalışmalıyım” gibi soruların cevabını merak ediyor olabilirsiniz: Bu sınavlar gramer sınavı değildir. Sınavın sadece %20′si gramer yetinizi, kalan %80’i okuduğunu anlama yetinizi sınar. Okuduğunuzu anlamanız için çok kelime bilmeniz gerekir.Fakat bunun çaresi kelime ezberlemek değildir. Kimi adaylar paragrafta geçen tüm kelimelerin anlamını çok iyi bilmesine rağmen, paragrafı anlayamazlar, çünkü kelimeleri bir metin içinde öğrenmek yerine ezberlemiştirler. YDS’ye hazırlanırken, güçlü bir okuma çalışması eşliğinde kelime ezber çalışmaları yürütmeniz; kelime eşleştirme çalışmaları ile öğrenilen kelimelerin tekrarını yapmanız gerekir. Kelimelerin Türkçe karşılıklarını öğrenmek yerine kelimelerin eş anlamlarını öğrenirsiniz ve paragraf sorularını kolaylıkla çözersiniz.

Top