Fransızca Kursu

ÖN BİLGİ FORMU

Fransızca Kursu Hakkında

Fransızca yaklaşık 33 ülkede konuşulan, Avrupa Birliğinin resmi dillerinden biridir. Aynı zamanda dünya üzerinde 200 milyon kişi tarafından konuşulmakta olup en çok konuşulan 11. dil olma özelliğini taşımaktadır.

Avrupa Birliği’nin en çok konuşulan dillerinden biri olmasının yanında İngilizce’den sonra internetin ikinci dili olma yolundadır. Fransızca, İngilizce hariç beş kıtanın beşinde de konuşulan tek dildir. Avrupa’da İngilizce ve Almanca’dan sonra en çok konuşulan dil Fransızca’dır. Yaklaşık 75 milyon kişinin ana dilidir.

Kanada’da İngilizce ile birlikte anadil olarak konuşulur. Ulusarası toplumların diplomasi ve ulusarası ilişkiler alanlarınlarında İngilizce’den sonra en çok kullanılan dil olma özelliğini taşır. Aynı zamanda hukuk, gemicilik, taşımacılık, dilbilim, tarih, moda, sanat, mimari, otomotiv ve mutfak kültürü gibi alanlarda çok geçerli uluslarası bir iletişim dilidir. Ayrıca İngilizce kelimeleririn yaklaşık %50’si Fransızca’dan gelir. Tüm bunların anlamı, Fransızca konuşabilmenin tam bir kazanım olduğu ve uluslararası şirketlerde, dünya genelinde yayılmış organizasyonlarda veya turizm sektöründe çalışmak amacında olan insanlar için kaçınılmaz bir gereksinim olduğudur.

Fransızca eğitimimiz;

  • A1
  • A2
  • B1
  • B2

Olmak üzere 4 seviyeden oluşmaktadır.

Top