-Genel İngilizce-

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Genel Bilgi

Eskişehir’de İngilizce eğitimi almak için Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’na geldiğinizde, öncelikle, bugüne kadar almış olduğunuz İngilizce eğitimini değerlendirebilmek için öğretmenlerimizle karşılıklı konuşma biçiminde gerçekleşen bir seviye tespit sınavından geçersiniz. Sınavdaki performansınız, en fazla verim alacağınız düzeydeki sınıfa yerleştirilmenizi sağlar.

Eğitime başladığınız hafta içinde dil gelişiminizi takip edebileceğiniz size özel Avrupa Dil Portfolyo’nuz açılır. Her portfolyo, verifymyportfolio.com sitesine kişisel bilgilerinizle kaydedilir; böylece, mezun olduktan sonra aldığınız eğitimi kimlik numaranızla sorgulatıp her yerde geçerli bir biçimde belgeleyebilirsiniz.Ayrıca, portfolyo seri numaranızı mykelime.com sitesinden ücretsiz yararlanmak için de kullanabilirsiniz.

Portfolyonuz, eğitiminiz boyunca sizde kalır, böylece aldığınız eğitimi sürekli değerlendirebilirsiniz. Eksik hissettiğiniz konuları birebir telafi derslerinde tamamlar, bir üst kura rahatça geçersiniz.

Aynı kurda ya da bir üst kurda devam etmenize dair karar, sınıf içerisindeki aktifliğiniz, ödevleriniz ve daha önemlisi portfolyo kur kriterlerine uyumluluğunuz değerlendirilerek verilir. Derslerin %90’ına devam ettiyseniz ve kur kriterlerini yerine getiremediyseniz, aynı kuru ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz.

Eğitiminiz tamamlandığında, Avrupa Konseyi onaylı portfolyonuz ve dil sertifikanızı alırsınız. Avrupa Konseyi onayı, portfolyo ve sertifikanızın uluslararası geçerliğini sağlar.

Seviyeler

A seviyeleri- Temel İngilizce Kullanıcısı

A1 (Elementary)

Konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını tanıtabilir, bu bağlamda, nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ve benzeri temel sorular yoluyla iletişim kurabilir. Somut gereksinimlerini karşılayabilmek adına bilinen, günlük ifadeleri ve çok temel deyimleri anlayabilir ve kullanabilir.

A2 (Pre-Intermediate)

Basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimleri karşılayabilir. Bildiği, alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.

B seviyeleri- Bağımsız İngilizce Kullanıcısı

B1 (Intermediate)

Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda, basit, ancak fikirler arası bağlantıların oluşturulmuş olduğu metinler yoluyla kendini ifade edebilir. Seyahatlerde, dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Günlük yaşamda, işte ya da okulda, sık karşılaştığı ve tanıdık olduğu konulara dayalı yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir.

B2  (Upper-Intermediate)

Farklı konularda, ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını yansıtabilir. Çok zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut konulara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.

C seviyeleri- Gelişmiş Seviye İngilizce Kullanıcısı

C1 (Advanced)

Karmaşık konularda, bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış, ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir.

C2 (Proficiency)

Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Ders Günleri ve Saatleri

  SABAH ÖĞLE AKŞAM
PAZARTESİ- ÇARŞAMBA 09.00- 12.30 14.00- 17.30      18.30- 22.00
SALI- PERŞEMBE   09.00- 12.30   14.00- 17.30     18.30- 22.00
CUMARTESİ- PAZAR  10.00- 13.30    14.00- 17.30  18.00- 21.30

Ek Dersler

Eskişehir Amerikan Kültür Derneği Dil Kursları’nda, ana ders programlarına ek olarak konuşma, yazma, Erasmus, gramer ve okuma klüplerine ücretsiz katılabilirsiniz. Bu etkinlikler, öğrendiklerinizin pekiştirilmesini sağlar ve dili daha iyi kullanmanız için pratik yapmanıza olanak tanır. Üstelik, eğitiminizi tamamladıktan sonraki bir sene boyunca da klüplerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Güncel Derslerimiz

Speaking Club  

Reading Club

Writing Club

Erasmus Grammar Club

Top