-Genel İngilizce-

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Eskişehir Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarını tercih etmeliyim?

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında uygulanan Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Konseyi tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk ve tek eğitim sistemidir. AKD, 153 temsilciliğiyle Türkiye’deki en büyük dil okuludur. 

Kurumunuzda eğitim almaya karar verirsem eğitim alacağım seviye ve sınıf nasıl belirleniyor?

AKD’ye geldiğinizde öğretmenlerimiz size karşılıklı konuşma üzerinden bir seviye tespit sınavı uygularlar. Bu sınavdaki performasınıza göre en çok verim alacağınız  sınıfa yerleştirilirsiniz.

Eğitim alacağım seviye belirlenirken neden sadece sözlü değerlendirme yapılıyor?

Türkiye' deki yaygın İngilizce eğitim sistemi düşünüldüğünde, bir çok öğrencinin 'anlıyorum ama konuşamıyorum' sorunuyla karşı karşıya kaldığını görüyoruz. AKD’nin ilkesi şudur: “Bir dili konuştuğumuz kadar biliriz.” AKD’nin temel hedefi, eğitimini aldığı yabancı dili yetkin bir şekilde konuşabilen öğrenciler mezun etmektir.  

Eğitim alacağım sınıflar kaçar kişilik ve hangi donanımlara sahip?

Eğitmenlerinizin sınıftaki herkesle verimli bir biçimde ilgilenebilmesi için 13' er kişilik sınıflarda eğitim alırsınız. Sınıflarımızın hepsi internet, bilgisayar, projeksiyon, ses sistemi, TV seti ve benzeri eğitim teknolojileriyle eksiksiz biçimde donatılmıştır.

Derslerde yabancı ve Türk eğitmen dağılımınız nasıl?

AKD’de çift eğitmenli sistemle eğitimi alırsınız. A2 seviyesinden itibaren derslerinize, ana ders eğitmenlerinizin yanısıra, anadili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerimiz de girmektedir. 

Yabancı öğretmenlerler neden A2 seviyesinden itibaren derslere girmeye başlatılıyor?

INTRO ve A1 seviyeleri öğrencilerin yeni İngilizce konuşmaya başladıkları seviyelerdir ve temel eğitimlerini Türk eğitmenlerle sürdürmeleri çok verimli olmaktadır. Ayrıca, A1 seviyesindeki öğrencilerimiz de konuşma kulüplerimizle, ana dili İngilizce olan eğitmenlerimizden eğitim alabilmektedirler.

Hangi gün ve saatlerde kursa katılabilirim?

Hafta içi, hafta sonu, sabah, öğle, akşam: Ne zaman isterseniz. AKD’de ders saatlerinizi kendiniz belirlersiniz.

Eğitimde kullanılacak materyaller, kitaplar vs. nasıl belirleniyor?

Eskişehir AKD’deki eğitimlerimizde, Amerikan Kültür Derneği Genel Merkezi’nce hazırlanan 'Real World English' kitaplarını kullanıyoruz. Eğitim koordinatörümüz ve öğretmenlerimiz, her dönem güncelledikleri bookletleri de eğitimlerde kullanıyorlar.  

İnternet üzerinden de çalışmalar yapabileceğimiz imkanlarınız var mı?

Dil eğitiminizi desteklemek için online olarak 'mykelime.com' internet sitesinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Kur bitimlerinde başarı değerlendirmesi nasıl yapılıyor?

Kur bittiğinde eğitmeninizle bir araya gelir, Avrupa Konseyi onaylı Avrupa Dil Portfolyosu’nda yer alan performans ölçütlerini eğitmeninizle birlikte işaretlersiniz. Bu değerlendirmeye, sınıf içerisindeki aktifliğiniz ödevlerinizin değerlendirilmesi eklenir. Portfolyodaki yeterliklerin p’ini yerine getirebilir durumdaysanız, bir üst kura geçersiniz.   

AKD Eğitim Garantisi nedir? 

Kur sonunda bir üst kura geçemezsem ne olur?

Derslere %90 oranında devam ettiyseniz ve kur bitiminde Avrupa Dil Portfolyosu’nun seviyenize uygun kriterlerine erişmemiş olursanız aynı kuru, bir üst kura geçene kadar, ücret ödemeden tekrar alırsınız.

Özel sebeplerden dolayı katılamadığım dersleri telafi etme şansım var mı?

Kimi dersleri kaçırabilir, kimi konularda eksik hissedebilirsiniz. O zaman, eğitmenlerimizle ücretsiz telafi dersi alırsınız. AKD size, her bir kur için sekiz saat telafi dersi olanağı sunar.

Kursunuza katılan öğrencilere sağladığınız ek imkanlar neler?

Ana derslerden başka, her seviye için ayrı ayrı programlanmış ücretsiz klüp etkinliklerine katılabilirsiniz. Konuşma, yazma, okuma, Erasmus ve gramer klübü haftanın her günü toplanıyor.

Dersler dışında, AKD üyeleriyle sosyalleşmek için Eskişehir' de bir spor merkezinde pilates, kick boks, latin dansları gibi aktivitelerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Hangi kuru tamamladığımızda ana dili İngilizce olan biriyle iletişime geçebilecek duruma gelebilirim?

AKD’de konuşma odaklı eğitim alırsınız. Yani, ilk kurdan itibaren, kurunuzun kriterlerince İngilizce konuşabilir, anadili İngilizce olanlarla iletişime geçmeye hemen başlayabilirsiniz.

Eğitimi tamamladığımda bir belge alacak mıyım?

AKD’deki eğitiminiz başladığında size özel, kimlik numaranıza kayıtlı Avrupa Dil Portfolyosu’nu alırsınız. Kur sonunda bu portfolio tamamlanır ve bitirdiğiniz kuru belgeleyen bir sertifikayla birlikte onaylanarak size verilir.

Sertifikanıza ulaşamadığınız durumlarda bile 'verifymyportfolio.com' internet sitesi üzerinden her yerde geçerli dil sertifikanıza sadece kimlik numaranızla erişebilir, dil seviyenizi kolayca belgeleyebilirsiniz.

Avrupa Dil Portfolyosu ile eğitim almamın avantajı nedir?

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında kullanılan Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Konseyi onaylıdır. Bu belgeyle, İngilizce bilginizi uluslararası platformlarda rahatlıkla belgeleyebilirsiniz.

Avrupa Konseyi’nin her ülke için ayrı ayrı akredite ettiği portfolyoların listesine www.coe.int/en/web/portfolio adresinden ulaşabilirsiniz.

Top