Lise İngilizcesi

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Sıkça Sorulan Sorular

Lise İngilizce gruplarınız kaçar kişilik sınıflarda eğitim alıyor?

Lise gruplarımız en kalabalığı 13 kişi olan sınıflarda eğitim alıyor.

Kendi yaş grubumdan öğrencilerle aynı sınıfta mı olacağım?

AKD’ye geldiğinizde yaptığımız sözlü seviye tespit değerlendirmesinden sonra, düzeyinize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz. İngilizce yetkinliği birbirine yakın birkaç yaş grubu aynı sınıfta yer alabilir.

Yabancı öğretmenler Lise İngilizcesi programlarında derse giriyorlar mı?

Yetişkin eğitimlerimizde de lise eğitimlerimizde de ana dili İngilizce olan eğitmenlerimiz A2 seviyesinden itibaren derslere giriyorlar.

Kur bitimlerinde başarı değerlendirmesi sınav ile mi yapılıyor?

Kur bittiğinde eğitmeninizle bir araya gelir, Avrupa Konseyi onaylı Avrupa Dil Portfolyosu’nda yer alan performans ölçütlerini eğitmeninizle birlikte işaretlersiniz. Bu değerlendirmeye, sınıf içerisindeki aktifliğiniz ödevlerinizin değerlendirilmesi eklenir. Portfolyodaki yeterliklerin %70’ini yerine getirebilir durumdaysanız, bir üst kura geçersiniz.  

Bir eğitim yılında kaç seviye eğitim tamamlayabilirim?

Eylül-Haziran ayları arasında 3 seviye İngilizce eğitimini tamamlayabilirsiniz.

Lise İngilizce programlarında hangi gün ve saatlerde eğitim veriyorsunuz?

Hafta içi akşam ve hafta sonu sabah, öğle, akşam gruplarımıza katılabilirsiniz.  

AKD’de aldığım İngilizce eğitimi okul derslerimi nasıl etkileyecek?

AKD’de İngilizce eğitimi alan liseli öğrencilerimiz okul derslerinde zorlanmadan başarılı oluyorlar. Dil öğrenimine erken yaşta başlayan öğrencilerimiz, yabancı dil sınavlarına daha kolay hazırlanıp, yüksek başarılar elde ediyorlar.

Kitap ve materyaller için ekstra bir ücret ödeyecek miyim?

AKD’ye geldiğinizde eğitim bedeli olarak belirlenen ücret dışında hiç bir ücret ödemezsiniz.

Öğrenciler eğitimlerini tamamladıklarında belge alıyorlar mı?

AKD’deki eğitiminiz başladığında size özel, kimlik numaranıza kayıtlı Avrupa Dil Portfolyosu’nu alırsınız. Kur sonunda bu portfolio tamamlanır ve bitirdiğiniz kuru belgeleyen bir sertifikayla birlikte onaylanarak size verilir.

Sertifikanıza ulaşamadığınız durumlarda bile 'verifymyportfolio.com' internet sitesi üzerinden her yerde geçerli dil sertifikanıza sadece kimlik numaranızla erişebilir, dil seviyenizi kolayca belgeleyebilirsiniz.

Kurumunuzda öğrenci olanlara sunulan farklı imkanlarınız var mı?

Ana derslerden başka, her seviye için ayrı ayrı programlanmış ücretsiz klüp etkinliklerine katılabilirsiniz. Konuşma, yazma, okuma, Erasmus ve gramer klübü haftanın her günü toplanıyor.

Dersler dışında, AKD üyeleriyle sosyalleşmek için Eskişehir' de bir spor merkezinde pilates, kick boks, latin dansları gibi aktivitelerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Kur sonunda bir üst kura geçemezsem ne olur?

Derslere %90 oranında devam ettiyseniz ve kur bitiminde Avrupa Dil Portfolyosu’nun seviyenize uygun kriterlerine erişmemiş olursanız aynı kuru, bir üst kura geçene kadar, ücret ödemeden tekrar alırsınız.

Katılamadığım dersleri telafi etme şansım var mı?

Kimi dersleri kaçırabilir, kimi konularda eksik hissedebilirsiniz. O zaman, eğitmenlerimizle ücretsiz telafi dersi alırsınız. AKD size, her bir kur için sekiz saat telafi dersi olanağı sunar.

Lise gruplarında derslere devam durumu hakkında velilerine bilgilendirme yapılıyor mu?

Velisi talepte bulunursa, lise öğrencilerimizin derse gelmediği zamanlar hakkında bilgilendirme yapıyoruz

Top