Amerikan Kültür IELTS Programı

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

Amerikan Kültür IELTS Programı Hakkında

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Eskişehir Şubesi size özel tasarlanan, kısa sürede yüksek puanlara erişebileceğiniz, tatmin edici eğitim alabileceğiniz seçenekler sunar. AKD’nin Genel İngilizce eğitimindeki başarısının sebebi olan eğitmenler ve programlar, IELTS için uzmanlaşmış eğitimlerle verimli bir sınav hazırlığı önerir. Hafta içi veya hafta sonu yürütülen, ihtiyacınıza yönelik süre ve yoğunlukta kurslarımıza katılabilirsiniz.

  • AKD’ye gelir, ücretsiz IELTS Seviye Belirleme sınavına kaltılırsınız. IELTS hedefinize ulaşmanız için en uygun kurs programımız, bu sınavdaki performansınıza göre belirlenir.
  • Eğitim danışmanlarımızla birlikte ihtiyacınız olan IELTS türüne (Akademik IELTS veya Genel IELTS)ve hedeflediğiniz IELTS puanına en uygun sınav tarihi belirlenir.
  • IELST için katıldığınız ana derslerin yanısıra, her hafta yapılan ek dersler hazırlığınızı destekler.
  • IELTS’e hazırlık kapsamında dört temel becerinin (Dinleme, Okuma,Yazma, Konuşma)yanısıra bol miktarda kelime ve okuma çalışması yürütülür. Yazma becerileriniz teoride ve uygulamada bol miktarda örnekle geliştirilir. Ayrıca Dinleme ve Konuşma becerileriniz, alanında uzman yabancı öğretmenlerimizce düzenli olarak desteklenir.
  • Eğitim danışmanınız, sınav başvuru işlemlerinde de sizi yönlendirir ve en uygun sınav tarihini belirlemenize yardımcı olur.

IELTS’nin TOEFL’dan daha kolay bir sınav olduğuna dair yaygın bir kanı mevcuttur, halbuki, IELTS adaylarının deneyimleri, bunun yanlış bir kanı olduğunu gösterir. IELTS’den 6,5/9 ve üzeri puan almak istiyorsanız, uzmanlar tarafından ihtiyacınıza yönelik olarak düzenlenmiş bir hazırlanma sistemine ihtiyacınız var demektir. IELTS’nin konuşma ve yazma bölümleri, eğitim, çevre gibi 50 civarında temayı kapsar. Öğrencilerin bu temalar hakkında etkin yazabilmesi ve konuşabilmesi, geniş bir yelpazeyi kat eden, özgün gazete yazıları ve diğer özgün metinleri de içeren okuma çalışmaları sayesinde mümkündür. Metin analiz çalışmaları, adayların güncel olaylara ve IELTS temel konularına ilişkin fikir üretme çalışmaları, akademik kelime bilgisini arttırma gibi ihtiyaçların giderilmesini esas alır.

 

Toplam Program Süresi

Toplam standart süre, haftada 8 saat olmak üzere, 100 ders saattir. Grup profiline göre ek ders saatleri değişkenlik gösterebilir.

Yaş Grubu

18 yaş ve üstü

Programa Kayıt İçin Zorunlu Minimum Seviye

IELTS’de 5-5.5 puan aralığını hedefliyorsanız, B1 – Pre Intermediate seviyesini tamamlamış olmanız gerekir.

5.5- 6 puan aralığı için B2 - Intermediate seviyesini tamamlamış olmanız gerekir.

6.5 ve üzeri puan için C1-Upper Intermediate seviyesini tamamlamış olmanız gerekir.

Top