IELTS Hakkında

ÖN BİLGİ FORMU
ONLİNE SINAV

IELTS Hakkında Genel Bilgi

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. Her yıl 2 milyondan fazla kişi, IELTS sınavına girmektedir.

IELTS sayesinde, yurtdışında yaşamın, eğitimin ve çalışmanın kapılarını açacaksınız. IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 9.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek dil sınavıdır.

IELTS sınavı, İngilizcenizi yurtdışında başlayacağınız yeni hayatta kullanmanız için tasarlanmıştır. Üç saatten kısa bir sürede İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerinizi sınar.

İngilizce konuşma becerinizi sınamanın en etkili yolu, yüz yüze konuşmadır. IELTS, İngilizce iletişim kurma becerinizi teke tek gerçekleştirilen bir konuşma sınavıyla ölçen, yaygın kabul görmüş tek sınavdır. 

İngilizce dil sınavı uzmanları tarafından tasarlanan ve dünyanın dört bir yanında kabul gören IELTS sınavıyla, İngilizce dil yetkinliğinizin adil ve tutarlı bir biçimde ölçüleceğinden emin olabilirsiniz. 

IELTS içeriği ile ilgili en etkin ve en doğru bilgiye British Council resmi sayfasından ve diğer kaynak sitelerinden ulaşabilirsiniz:

http://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/online-seminar

http://takeielts.britishcouncil.org/prepare-your-test/free-practice-tests/speaking-practice-test-1?_ga=1.199786414.1057669843.1439787886

http://www.ieltspractice.com/

Top